6. LED Yarışması’nda Başvurular Başladı

Rate this post

Enerji verimliliği ve uzun ömürlü kullanım özellikleriyle kısa zamanda hayatımızın her alanına girmeye başlayan LED ve LED Aydınlatma konusunda farkındalılığı artırmak ve yeni ufukları canlandırmak amacıyla bu yıl LED Yarışması’nın altıncısı düzenleniyor. Başvurular 31 Temmuz 2015 tarihinde son bulacaktır.

Yeni proje ve fikirleri destekleyip aynı zamanda üretim ve Ar-Ge çalışmalarının artmasına katkı sağlayan ve sektöre ilgi duyan üniversite öğrencileri ile sektör profesyonellerini bir araya getirerek, LED konusunda farkındalık yaratan LED Yarışması bu sene 1-4 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek.

Peki Ödüller Neler?
► 1.lik Ödülü : 5.000TL
► 2.lik Ödülü : 3.000TL
► 3.lük Ödülü : 1.500TL
Kapsam

LED Yarışması’nda kapsam LED’in kullanıldığı her türlü alanı kapsamaktadır. LED Aydınlatmanın her türlü ürünü ile beraber her türlü LED’li ürün yarışma kapsamında yer almaktadır.

LED yarışmasına, LED sektör firmaları, firma sahipleri, çalışanları, sektör ilgilileri, akademisyenler, ilgili bölümlerin öğrencileri, kurum çalışanları katılım gösterebilirler.
6. LED Yarışması Proje Konuları
Proje konuları 2 ana başlık halinde verilmiş olup, alt başlıklar katılımcıya fikir vermesi açısından açıklanmıştır. Proje konularının bağlayıcılığı bulunmayıp, projenin interdisipliner bir nitelik taşıması esastır. Proje konuları:
LED/OLED Üretimi
►Optik karakterizasyon (cd/m2, K, Ra)
►Elektriksel karakterizasyon
►Malzeme Alternatifleri
►Paketleme
►Diğer

LED Ürün Tasarım ve Geliştirme

►Teknik ve Dekoratif Özellikler
►Kullanım Yerleri ve Uygulamalar
►Üretim – Maliyet Analizi
►Yenilikçi Tasarım
►Diğer
Başvuru için: ► ledyarismasi.com
Posted in Duyurular, Eğitim ve Kariyer Etkinlikleri, Genel and tagged , , , , , , .