7. TEMİZ ENERJİ GÜNLERİ TAMAMLANDI

5/5 - (1 vote)

Bu yıl yedincisini düzenlediğimiz Temiz Enerji Günleri’ni 9-10-11 Mart 2017 tarihlerinde İTÜ Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdik. Rüzger ve Güneş Enerjisi gibi yenilenebilir enerjiler hakkında oturumların yapıldığı etkinliğimizde aynı zamanda enerji piyasası, enerji tasarrufu gibi enerjiyle alakalı konular da konuşuldu.

 

9 Mart’ta başlayan etkinliğimizin birinci günü İstanbul Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Ali Fuat Aydın, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Serhat Şeker, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik Mühendisliği Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. Belgin Emre Türkay, TEG’17 Genel Koordinatörü Tunahan Saygılı ve İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Onur Aydoğan tarafından yapılan açılış konuşmalarıyla başladı.

 

 

 

Açılış konuşmalarının ardından başlayan A Oturumu Rüzgar Enerjisi ve Geleceği hakkındaydı. Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği’nden Sayın Gülşah Altıkulaç’ın, BORUSAN ENERJİ Rüzgar ve Güneş Mühendislik Müdürü Sayın Ömer Emre ORHAN’ın ve Bozkır Enerji Genel Müdürü Sayın Ercan MUTİ’nin katılımıyla gerçekleşen oturumda ‘Türkiye ve Dünya’da Rüzgar Enerjisi’, ‘Rüzgar Türbinleri ve Rüzgar Türbinlerindeki Yeni Teknolojiler’ ve ‘Rüzgar Enerji Santralleri Süreç Yönetimi’ konuları konuşuldu.

 

Günün devamında ‘Sürdürülebilir Bir Yaşam için Enerji ve İnovasyon hakkında konuşulan B oturumu başladı. B Oturumu’nda REENGEN Co-Founder Şahin Çağlayan ‘Enerji Yönetiminde IoT Uygulamaları’, Hello Tomorrow Türkiye Başkanı Timur Topalgökçeli ‘Türkiye ve Dünya için Yeni Enerji Modelleri’ ve Mehmet Ali Keçiciler ‘Akıllı Şehirlerin Geleceği’ hakkında konuştu. B Oturumu ardından Bereket Enerji Elektrik Grup Müdürü Erim Arıcı’nın katılımıyla gerçekleşen Hidroelektrik Enerji hakkındaki açık oturum ile birinci gün sona erdi.

 

 

 

 

TEG’17 koordinatörü Melik Buğra Özçelik’in açılış konuşmasıyla başlayan 2.gün GENSED Genel Sekreteri Sayın Hakan Erkan, Bereket Enerji’den Sayın Levent Karaman, TYT Solar Genel Müdürü Sayın Cemil Cihan Özalevli ve Teknoray Solar Genel Müdürü Sayın Mehmet Özenbaş’ın katıldığı Solar Enerji Sistemleri’nin konuşulduğu C Oturumuyla devam etti.

 

 

 

C Oturumunun ardından ‘Etkin Enerji: Tasarruf ve Verimlilik’ konulu D Oturumu başladı. D Oturumunda Sayın Alper Sina Yaman ‘İnovatif Depolama Teknolojileri’, Sayın Prof. Dr. Belgin Emre Türkay ‘Akıllı Şebekeler’ ve Sayın Erhan Kaya ‘Akıllı ve Yeşil Binalar’ hakkında sunumlarını yaptılar. 2.gün ‘Yenilenebilir Enerji Fikirleri’ hakkındaki Serbest Kürsü ve TEHAD Başkanı Sayın Berkan Bayram’ın eşlik ettiği ‘Ulaşımda Alternatif Enerji’ konulu Açık Oturum ile sona erdi.

 

 

Üçüncü ve son gün TEG’17 koordinatörleri Ayşe Nur Köklü ve Abzal Zhanbirov’un açılış konuşmalarıyla başladı. ‘Enerji Piyasası ve Ticareti’ başlıklı E Oturumunda Sayın Mehmet Özdağ ‘Türkiye’deki Enerji Politikalarına Genel Bir Bakış’, Sayın Melis Bilgiç Aksarı ‘Enerji Borsası ve Ticareti’, Sayın Barış Sanlı ‘Temel Kavramlar ve Piyasa Yapısı, Mevzuat Altyapısı ve Elektrik Piyasası Bileşenleri’ ve Sayın Nurullah İpekli ‘Yenilenebilir Enerji Santrallerinde Yerli Ürün Kullanımı’ hakkında konuştu.

 

 

E Oturumunun bitmesiyle Sayın Sedat Sami Ömeroğlu’nun katılımıyla ‘Endüstri 4.0 Temelinde Uzak Geçmişten Yakın Geleceğe Teknoloji ve İnsan’ konulu Açık Oturum ile TEG’17 de gerçekleşecek olan bütün oturumlar tamamlanmış oldu. VERA Grubu tarafından verilen TEG’17 Kapanış Konseriyle TEG’17 sona erdi.

 

 

 

Önümüzdeki yıl TEG’18 de ve başka etkinliklerde görüşmek üzere…

Posted in Genel.

Bir cevap yazın