Ankara Teknik Gezimizden Notlar

Rate this post

Kulübümüzün düzenlediği 3.Teknik Gezi için Ankara’yı rotamız olarak belirledik. 16 Nisan Perşembe Akşamı Ayazağa Yerleşkesinden yola koyulduk. Sabahın ilk ışıklarında Ankara’ya vardığımız yolculuk gayet planlı ve hareketsiz geçti.

Ilk olarak Türk Ölçmenliğinin övünç kaynaklarından biri olan ASELSAN’a uğradık. ASELSAN’ın kurucularından İTÜ Elektrik Mühendisliği mezunu Hacim Kamoy’un ismini taşıyan üretim tesislerine geldik. Yaklaşık 1.30 saat süren gezimiz sonucu Türk Askeriyesinin teknolojik alt-yapılarını sağlayan ASELSAN’ın geniş skaladaki mühendislik çözümlerini ilk ellerden dinlemiş olduk. Staj gibi konularda da sorularımızı sorduktan sonra Anı Defterine imza attık ve tekrardan yola koyulduk.
20150417_090744

Bu seferki durağımız Ulusoy Elektrik idi. Sait Ulusoy da İTÜ Elektrik Mühendisliği mezunu ve Trafo üretimi üzerine milli sermayeli Ulusoy Elektrik firmasını kuran kişi aynı zamanda. Kendisi bizi gayet samimi ve candan karşıladı. Insan Kaynaklarından Aktan Bey, Mühendis Sami Abi ve diğer tüm Ulusoy Elektrik çalışanları bizi bir ailenin parçası gibi hissettirdiler. Sait Bey ile öğle yemeğinde sohbet etme fırsatımız oldu ve kendisi bize ziyaretimiz için özel sertifikalar takdim ettiler. Fabrika’da gayet kapsamlı bir tur yapma fırsatını edindik ve bu daha mesleğin Trafo Tasarımı, Iletim & Dağıtım gibi derslerini almamış olan-yazar burada kendisinden bahsediyor- arkadaşlar için üst-yararlılıkta bir gezi oldu.

CCyy5bUUgAITYSV

Buradan Tüm Ulusoy Elektrik Çalışanları ve Özellikle Sait Bey’e teşekkür etmeyi İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü adına borç biliyorum.

CCyy2eAVEAA8k4S

Gezimizin ikinci günü Ankara’yı tanımak için şehir gezisi tadında geçti. Mustafa Kemal’in ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir’i ziyaret ettik. Rehberli turumuz sonunda Mozole ziyareti ile bitirdik gezimizi. Gelecek sene için çelenk bırakma sözüyle ayrıldık Anıtkabir’den. IMG-20150418-WA0005

Son günümüzde de Alabalık yemek için Sapanca’ya uğradık ve yemekten sonra Istanbul’a geri dönerek gezimizi noktalamış olduk.

ITÜ EMK Ailesi olarak Başka Teknik Gezilerde Buluşmak Dileğiyle…

Posted in Genel and tagged , , , , , .