Ankara Teknik Gezimizi Gerçekleştirdik

5/5 - (4 votes)

İTÜ EMK olarak 2. yarıyıldaki ilk teknik gezimizi Ankara’ya gerçekleştirdik. 23 Şubat gecesi İTÜ Ayazağa Kampüsü’nden yola çıkarak başladığımız gezimizde ilk durağımız Ulusoy Elektrik oldu.

Orta Gerilim elektrik dağıtım şebekeleri ve endüstriyel tesisler için çok çeşitli O.G elektrik ekipmanlarının entegre üretim platformu olan Ulusoy Elektrik’e vardığımızda Nuray ve Bengü Hanım tarafından çok sıcakkanlı bir şekilde karşılandık. Yapılan tanıtım sunumunun ardından fabrika turumuzu gerçekleştirdik.

Fabrika turunun ardında kendisi de İTÜ Elektrik Mühendisliği mezunu olan aynı zamanda Ulusoy Elektrik fabrikasının kurucusu Sait Ulusoy’un katılımıyla sorularımıza cevap bulduğumuz küçük bir sohbet gerçekleştirdik. Kapsamlı bir fabrika turu ve sohbetin ardından meslekle alakalı çeşitli bilgiler edinerek Ulusoy Elektrik’ten ayrıldık. Bütün Ulusoy Elektrik çalışanları ve Sait Bey’e İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü olarak tekrar çok teşekkür ediyoruz.

 

 

Bir sonraki rotamız TEİAŞ idi. TEİAŞ elektrik iletim altyapılarını genişletmek, yeni iletim tesisleri yapmak gibi amaçlarla hizmetlerini devam ettirmektedir. TEİAŞ’ın Ankara’da ki merkezinde yapılan Milli Yük Tevzi Merkezi sunumunun ardından TEİAŞ’ın Ankara’da ki tesislerini ziyaret ettik.

 

 

Akşam saatlerinde biten teknik gezimizin ardından gezimizin ilk günü sona erdi.

 

 

Gezimizin ikinci gününe hep beraber yaptığımız kahvaltıyla başladıktan sonra Anıtkabir ziyaretimizle devam ettik. Anıtkabir ziyaretimizin ardından gezimize sosyal geziyle devam ettik. Gezimizin üçüncü gününde Eskişehir’e uğrayarak İstanbul’a geri döndük.

 

 

 

 

 

İTÜ EMK ailesi olarak bu keyifli gezi için katılan herkese çok teşekkür ederiz. Başka etkinliklerde görüşmek dileğiyle…

 

 

 

 

 

 

Posted in Gezi ve Etkinlikler.

Bir cevap yazın