EMK

1992 yılında kurulan İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü, ‘’sadece derslere girilerek mühendis olunmaz’’ ilkesi ile hareket eden ve bu doğrultuda yaptığı çeşitli etkinliklerle derslerde öğrenilen teorik bilginin pratik hayattaki karşılığını göstermeyi hedefleyip, yardımlaşma-dayanışma açısından büyük örnekler sergileyerek tüm Elektrik Mühendisliği Kulübü ailesine mesleki ve sosyal kazanımlar sağlayan bir öğrenci topluluğudur.

İTÜ EMK her yıl çeşitli teknik geziler, CEO sohbetleri, eğitimler, mesleki söyleşiler, sosyal sorumluluk projeleri ve birçok sosyal etkinlik düzenleyerek sürekliliğini büyüyerek korumaktadır. Tüm bunların yanı sıra teknik geziler süresince kulüp üyelerine ve bölümdeki öğrencilere staj imkanı sağlanmaktadır.

İTÜ EMK öğrencileri tarafından ilk olarak:

  • 2011 yılında düzenlenen TEMİZ ENERJİ GÜNLERİ(TEG) ve 2016 yılında düzenlenen ELEKTRİKLİ ARAÇLAR ZİRVESİ(EAZ) etkinlikleri her yıl sektör-öğrenci-piyasa arasında önemli bir köprü vazifesi görmektedir
  • 2016 Eylül ayında düzenlenen SEKTÖRDEN FAKÜLTEYE etkinliği eğitim dönemi içerisinde her ay sektörün önde gelen isimlerinden mezunlarımız ve öğrenciler arasında bir köprü kurmaktadır

Vizyonumuz

Günümüzde pratik bilgiden yoksun olarak mezun olan mühendisler yerine, gerek teorik gerekse pratik açıdan iyi yetişmiş lider İTÜ’lü mühendisler yetiştirilmesine katkıda bulunan öncü kulüp olmaktır. Belirlenmiş olan bu misyon ve vizyon ışığında kulüp bünyesinde eğitimler, teknik geziler, seminerler ve sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. 

Misyonumuz

Elektrik mühendisliği öğrencilerinin birbiriyle kolayca tanışıp kaynaşacağı, yeni öğrencilerin üst sınıflarla etkin bir şekilde irtibata geçip yardım alabileceği bir ortam oluşturmak ve üyelere mühendislik hayatına atılım öncesi pratik, teknik ve sosyal açıdan katkıda bulunarak, mezun olduğunda sanayiye uyum sağlayabilecek Elektrik Mühendisleri yetişmesine katkı sağlamaktır.

Kulüp Odası Konumu

0_11444

İstanbul Teknik Üniveritesi Ayazağa Yerleşkesi Elektrik – Elektronik Fakültesi Oda No:6102 Maslak Sarıyer / İSTANBUL