AB destekli bilimsel araştırma projesi GReSBAS, Çalıştay programı ile 19 Mart’ta İTÜ EEF Ömer Korzay Konferans Merkezi’nde

Takip Et

Grid Responsive Society Through Building Automation System - Bina Otomasyon Sistemleri ve Şebeke Etkileşimli Toplum

Nisan 2016’da başlangıç verilen GReSBAS projesi, Nisan 2018’de İstanbul’da 4 ev ve 12 kullanıcı ile başlanılan pilot uygulamasında 1 yılını doldurarak tamamlanıyor. Proje lansmanının yapılacağı ve sektörden katılımcıların sunumlarıyla tamamlanacak GReSBAS Çalıştay’ında; Türkiye ve Portekiz’deki proje uygulamaları ve geliştirmeleri tanıtılarak proje çıktıları sunulacak.

GReSBAS bina otomasyon-akıllı sayaç teknolojileri ve ileri oyunlaştırma tekniklerinden faydalanarak, kullanıcıları elektrik enerjisini daha verimli ve etkin kullanmaya teşvik ediyor. Özellikle, puant talebi azaltarak ve sistemdeki aşırı yüklenmeleri gidererek dağıtım şebekelerine fayda sağlayabilecek Talep Yönetimi programlarını uyguluyor. GReSBAS, oyunlaştırılmış kullanıcı dostu web uygulaması ile, ev sakinlerini eğlenirken tasarruf etmeye ve çevreye olan etkilerini iyileştirmeye teşvik etmekte.

İTÜ yürütücülüğündeki projede, Türkiye’den endüstriyel proje ortağı MAKEL Şirketler Grubu ve Portekiz’den bilimsel araştırma kurumu INESC TEC tecrübeleri ve alanında uzman ekipleriyle yer alıyorlar ve katkı sağlıyorlar.

GReSBAS web uygulaması: http://tr.gresbas.eu/

Posted in Duyurular, Genel and tagged , , , , , , , , , , , .

2015-2016 İTÜ EMK Denetim Kurulu
2014-2015 İTÜ EMK Yönetim Kurulu Başkan Vekili