Sosyal Etkinlikler ve Teknik Geziler

EMK üyeleri arasındaki bağları güçlendirmek, çalışma grupları ve üyeler arasındaki etkileşimi artırmak amacıyla, belirli aralıklarla gezi, konser vb. sosyal aktiviteler gerçekleştirilir. EMK üyelerinin organizasyonel çalışmalar dışında da iletişimini sürdürmesi amacıyla düzenlenen etkinlikler, EMK ’nın üyelerini sosyal yönden donanımlı bireyler haline getirme vizyonunu da destekler.

EMK, olarak şehir içinde ve şehir dışında birçok teknik gezi düzenlemekteyiz. Her yıl farklı şehirlere teknik geziler düzenlerken teknik gezilerimizde fabrika gezilerimiz dışında şehirleri de tanıma fırsatı buluyoruz.

 

Eleco 2019 Bursa Gezisi

11. Uluslararası Elektrik – Elektronik Mühendisliği Konferansı gezimizde 3 gün boyunca çeşitli konferanslarda hem görevli, hem de katılımcı olarak bulunduk. Bunun haricinde Bursa’yı ve çeşitli turistik bölgelerini gezme fırsatımız oldu.

Ford Otosan Sancaktepe Gezisi

Avrupa’nın en büyük Ar-Ge merkezlerinden olan Ford Otosan Sancaktepe Ar-ge Merkezi’ni ziyaret ettik. Mühendislerin üzerinde çalıştığı projeleri, gün içerisinde neler yaptığını, Ar-Ge merkezindeki organizasyon ve departmanları gözlemledik.

Otonom Araç Sistemleri Semineri – Berzah Ozan (Ford Otosan)

Pandemi sürecinde kampüsten uzaklaştığımız dönemde, günümüz teknolojilerinden otonom araç teknolojileri hakkında Ford Otosan’dan Otonom Araç Sistemleri Uzmanı Berzah Ozan’ın konuşmacı olduğu, oldukça faydalı bir seminer düzenlendi.

Yüksek Gerilim Laboratuvarı Gezisi

Okulumuzun en ilginç laboratuvarlarından olan Yüksek Gerilim Laboratuvarı’nı Prof. Dr. Özcan Kalenderli hocamız eşliğinde inceleme ve deneyimleme fırsatı bulduk.

Fuji Film Sokak Fotoğrafçılığı Eğitimi

Fuji Film’in kamera sağladığı tek günlük sokak fotoğrafçılığı eğitiminde keyifli vakit geçirerek fotoğraf çekmenin püf noktalarını öğrendik.

Geleneksel Mezun Yemeğimiz

Her sene mezunlarımızla buluştuğumuz yemeklerimizde hem mezunlarımızı buluşturuyor, hem onlarla birçok konuda sohbet ediyoruz.