TEG Hakkında

Enerjiye olan talebin günden güne artışı, enerji üretiminde de farklı kaynakların kullanımını zorunlu kılmıştır. Karbon kaynaklı üretim yerine yenilenebilir, sürdürülebilir ve temiz olarak bilinen rüzgar, güneş, dalga ve jeotermal gibi enerji kaynaklarından üretim de önem kazanmıştır. Bu konuda halkın bilinçlenmesi ve fikir sahibi olması gerektiğini düşünen İTÜ Elektrik Mühendisliği Kulübü öğrencileri ilk olarak 2011 yılında Temiz Enerji Günleri etkinliğini düzenlemişlerdir. O tarihten beri her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen etkinliğe olan ilgi ve katılımcı sayısı her geçen yıl artmaktadır.

Temiz Enerji Günleri etkinliği akademisyenleri, sektörün önde gelen isimlerini, yatırımcı ve sanayicileri aynı zamanda öğrencileri aynı platformda bir araya getirmektedir. Yatırımcıların sektördeki gelişmelerden ve beklentilerden haberdar olma şansı bulduğu etkinlikte öğrenciler de okulda aldıkları teorik bilgilere sektörden temsilcileri dinleyerek güncel bilgiler de eklemektedir.

Temiz Enerji Günleri etkinliğinde enerji politikaları hakkında geçmişten günümüze genel bir değerlendirme yapılmaktadır. Bu politikalar doğrultusunda yatırım yapılan alanlara değinilmektedir. Rüzgar enerjisinin, güneş enerjisinin ülkemiz ve dünya açısından potansiyeli değerlendirilmekte, bu konulardaki yatırımlardan bahsedilmektedir.

TEGTEG Web Sitesi İçin Tıklayınız