Otomasyon Sektörü İTÜ’de

Takip Et
5/5 - (1 vote)

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde yaptığı otomasyon laboratuvarı yatırımıyla adından söz ettiren dünyanın önde gelen otomasyon firmalarından Rockwell Automation, bu kez Amerikalı ve Çinli profesörleri Türkiye’de bir araya getirdi. Rockwell Automation’ın UPP programı (University Partnership Program) çerçevesinde dünyanın birçok ülkesinde düzenlediği konferansların Türkiye ayağı 4-7 Ağustos 2015 tarihleri arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Ayazağa

Geçtiğimiz yıl Pekin’de düzenlenen, 61 üniversiteden 85 profesörün katılım gösterdiği konferans bu yıl İTÜ Ayazağa Kampüsü Rockwell Automation Endüstriyel Otomasyon ve Hareket Kontrolü Laboratuvarı’nda gerçekleşti. UPP Yöneticisi Michael Cook ve İTÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Fuat Ergenç’in konuşmacılar arasında yer alacağı konferansta, sektöre yönelik bilgiler ve yenilikler katılımcılar ile paylaşıldı.

4-7 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen konferansta katılımcılar, Rockwell Automation’ın en yeni ürünlerini tanıma fırsatı yakaladı. Otomasyon sektöründeki gelişmelerin ve yeniliklerin de konuşulacağı konferansta, katılımcılar grup aktiviteleri ve takım inşa çalışmaları gerçekleştirdi.

80’den fazla ülkede 22 bin 500 kişiyi istihdam eden dünyanın en büyük endüstriyel otomasyon şirketlerinden Rockwell Automation, geçtiğimiz yıllarda İstanbul Teknik Üniversitesi’ne yaptığı 600 bin dolar değerinde endüstriyel otomasyon, motion kontrolü ve safety laboratuvarı yatırımıyla adından söz ettirmişti. Rockwell Automation Türkiye Genel Müdürü Cenk Ceylan İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen konferansla ilgili şunları söyledi: “Rockwell Automation tüm dünyada gençlerin eğitimine ve sektörün gelişimine büyük önem veriyor. Bunu hem geçtiğimiz yıllarda İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki laboratuvar yatırımımız hem de UPP Programı çerçevesindeki konferanslarla görüyoruz. Dünyaca ünlü profesörler bu kez Türkiye’de bir araya gelerek sektördeki gelişmeleri ve yenilikleri değerlendirdi. Bu organizasyonu Türkiye’de gerçekleştirmek de bizim için ayrı bir gurur kaynağı.”

İTÜ Rockwell

Kaynak: http://www.otomasyonhaber.net/
Posted in Genel and tagged , , , , , , , , , , , , , .

2015-2016 İTÜ EMK Denetim Kurulu
2014-2015 İTÜ EMK Yönetim Kurulu Başkan Vekili