Sait Ulusoy(Ulusoy Elektrik) ile yaptığımız “CEO Ile Çay Sohbetleri” Etkinliğimiz

Rate this post

CEO Ile Çay sohbetleri etkinliğimizin bu seferki konuğu Sait Ulusoy idi. Kendisi ile Inşaat Fakültesinin en üst katındaki Küçük Ev’de buluştuk.

Kendisi Hayat Hikayesini ilk İTÜ Yıllarından başlayarak anlattı. 69-74 Jenerasyonundan olan Sait Bey bize yıllar geçse de İTÜ Elektrik Mühendisliği Bölümünde bazı şeylerin güzel anlamda değişmediğini kanıtlıyordu. Kendisinin Öğrenci Temsilciliği yaptığını ve bu tarz sosyal faaliyetlere katılmanın öğrencilerin kişisel ve mesleki gelişimi için çok önemli olduğunu anlattı.

Oradan ilk çalışma yıllarını anlatan Sait Bey bize ilk girişimlerini anlattı. Ulusoy Elektrik Firmasını da bizzat sermayesini kendi emeğinden sağlayarak bir şekilde başlattığını anlattı.

Kendisinden Evlilik ve Kişisel Hayat için de Babacan tavsiyeler aldık çünkü bunların insanın başarısının temel öğelerinden biri olduğunu düşünüyor Sait Bey.

Sosyal Sorumluluk hakkında da konuşan Sait Bey mesleki anlamda bir yerlere geldikten sonra sermayemizi insanların hayatına mutluluk katmak için harcamamızı kendi hayatından örnekler ile de öğütledi.

Sait Bey ile olan sohbetimiz 2.30 saat kadar sürdü ve kendisi ile Ankara Teknik Gezisinde buluşmak üzere ayrıldık.

Kendisine etkinliğimize bizi kırmayıp Ankara’dan çok yağmurlu bir günde gelmesi ve İTÜ EMK’ya yardımcı olma sözünü vermesinden ötürü minnettarız.

 

Posted in Eğitim ve Kariyer Etkinlikleri, Genel, Gezi ve Etkinlikler, Sektörden Haberler and tagged , , .