SOCAR Türkiye CEO’su Kenan Yavuz ve Klübümüz , Abbas Güçlü ile Genç Bakışta Buluştu

Rate this post

Klübümüz Başkanı Furkan Aygün, Ailenizin Yazarı Ben ve Değerli Üyemiz Erkan Gürses ile birlikte 26 Mart Tarihli Kanal D Abbas Güçlü ile Genç Bakış’a katıldık.  Ön Elemeler sonucu üçümüz seçildik ve programa araştırmalarız ayrıca kendi aramızda yaptığımız tartışmalar ile hazırlandık.

Üçlü Yan

Programa bizim yanımızda Sabancı Üniversitesinden Esra Yılmaz ve Dokuz Eylül Ünivesitesinde Yüksek Lisans yapan aynı zamanda Hazar Strateji Enstitüsünde(HASEN) çalışan Emin Danış Bey katıldı.

Aynı zamanda SOCAR yani Azerbaycan Devlet Petrol & Gaz Şirketinin Türkiye ayağının CEO’su Kenan Yavuz Bey konuk oldu programa. Kenan Bey genel olarak Türkiye-Azerbaycan Trans Anadolu Boru Hattını anlattı bizlere ve ilgili izleyicilere.

Programda hep birlikte TANAP projesini ve SOCAR Şirketinin Türkiye’de yaptığı çalışmaları konuştuk ve tartıştık. SOCAR Türkiye’de TANAP’ın yanısıra PETKIM yarımadasında yaptığı işlerle de tanınıyor. Rüzgar Enerji Santrali, STAR Rafinerisi, PETLİM Limanı ve Fiber Optik hat yapmak gibi güzel işlere imza atıyor. Bu projelerin genel olarak Jeo-Politik etkilerinin çöüzmlenmesi ile de Hazar Strateji Enstitüsü(HASEN) uğraşıyor.

Enerji ile ilgilenen Elektrik Mühendisi Adayı arkadaşlar, Enerji için Türkiye’de ciddi anlamda istihdam yaratacak bu projeleri incelemenizi öneririm, burada yer darlığından özet geçmek zorundayım maalesef.

Abbas Bey yılların televizyoncusunun olmasının getirdiği tecrübesi ile ve konuya hakimliğinin sağladığı özgüveniyle çok güzel bir programa imza attı.

Her şey için  Kanal D ekibine, Abbas ve Kenan Beylere Klüpçe teşekkür ederiz.

Programın Tümünü İzlemek Için: https://www.kanald.com.tr/abbas-guclu-ile-genc-bakis/bolumler/25-03-2015-kenan-yavuz?p=1

 

Posted in Duyurular, Gezi ve Etkinlikler and tagged , , , , , , , , , .